Gisteren speelden we op een bruiloftsfeest in een zeer markante locatie, namelijk in Westerliefde, op het terrein van de Westergasfabriek in Amsterdam. Als gast hadden we tenorsaxofonist Kurt Schwab van o.a. Berkhout’s Swing Orchestre.
We speelden voor een zeer enthousiast publiek dat al snel de dansvloer had gevonden, uiteraard na “inwijding” door het bruidspaar.We gingen er direct tegenaan met bekende stukken als “Jumpin on the Woodside” van Count Basie en het swingende “Take the A-Train” van Duke Ellington. Zeker als we overgingen op blues, Latin en bossanova repertoire kwam het publiek gezellig de vloer op. Dat werkt voor musici altijd inspirerend en het verhoogde ook onze feestvreugde.
Over Westerliefde gesproken, een heel bijzondere locatie. Het bevindt zich op het terrein van de Westergasfabriek die daar door de gemeente Amsterdam in 1883 was neergezet. Het werd indertijd gebruikt als productielocatie van steenkoolgas voor de Amsterdamse stadsverlichting. Met de komst van de Slochterse gasbel werd de fabriek in de jaren zestig van de vorige eeuw gesloten.
Gelukkig werd het tot Rijksmomument verklaard en dat betekende de redding voor de prachtige gebouwen die er nog staan. Ik ben over het terrein gelopen en zag zulke historische gebouwen als het Ketelhuis en het voormalige Transformatorhuis, waarin nu Westerliefde is gevestigd. In die al die oude gebouwen vinden nu culturele manifestaties plaats en zit er goede horeca. Tevens is het aangrenzende Westerpark uitgebreid, wat de gemeente ter compensatie van het fabrieksterrein had neergezet.Treffend waren ook twee mooie woningen op het terrein, de zogenaamde “bazenwoningen”.
Een prima locatie voor je huwelijksfeest, 25 jarige bruiloft, of surpriseparty. En als het even kan, met onze muziek erbij natuurlijk. Hier vast een voorproefje van onze muziek – klik op de titel La Sitiera om af te luisteren.
La Sitiera – The JazzTraffic Trio –
Zie voor de gratis streaming van onze CD “Jazz From The Night Before” de site van JazzTraffic.
0 Responses to “JazzTraffic Trio swingt in Westerliefde Amsterdam.”