De jonge Amerikaanse pianist Aaron Diehl heeft de Cole Porter Fellowship 2011 gewonnen. Dit is een zeer prestigieuze Amerikaanse prijs voor de meest talentvolle jazzpianist. De prijs bestaat uit een geldprijs van $50.000 en een fellowship ter waarde van $75 000 met daarnaast professionele ondersteuning voor pers en publiciteit en wordt toegekend door de American Pianist Association. Diehl is een ontdekking van Wynton Marsalis.
De weg naar de eindoverwinning is lang. Eerst buigt een nationale jury zich over de ingezonden CD’s van veertig pianisten. Daar wordt een selectie van vijf musici uitgehaald die in September start met een kick-off met een week optreden in een Amerikaanse jazzclub. Pas het jaar daarop komen in April de halve finales en finales in Indianapolis. Bovendien verplichten de vijf finalisten zich om gratis optredens te verzorgen voor scholen, ouderenverzorgings – en culturele centra.
Diehl is een bewonderaar van het Modern Jazz Quartet en Milt Jackson. Hierbij een optreden met zijn kwartet in de klassieke MJQ bezetting met de standard “Bags Groove”.
Voor meer informatie over de organisatie en de winnaar zie http://www.americanpianists.org/
0 Responses to “Aaron Diehl wint Cole Porter Fellowship 2011”