Jazzvrienden en vriendinnen, vandaag sprak ik Jan Brouwer van het Nederlands Jazz Archief in Amsterdam. Hij meldde dat de Universiteit van Amsterdam de collectie geadopteerd heeft en nu in ieder geval hoog en droog wordt bewaard op een plek ergens in Amsterdam ZO. Dat is een eerste stap.
Daarmee is niet gezegd dat de collectie nu direct toegangelijk is maar er is in ieder geval uitzicht op doorstart en voortzetting. Er is dit jaar een aktie geweest onder kopers van NJA materiaal en dat heeft weer veel extra donateurs opgeleverd. Daarmee is in ieder geval gewaarborgd dat ook in 2014 het archief op aanvraag beperkt beschikbaar is.
Goed nieuws dus. Maar er komt nog meer goed nieuws: het NJA annonceert binnenkort een benefietconceert in het BIMhuis in Amsterdam. Zodra de details bekend zijn wordt dat gepubliceerd op de NJA site en ook op dit blog uiteraard.
Dus ben je nog steeds geen vriend ? Kijk dan op de NJA site en voor E 15 per kwartaal steun je dit prachtige project ! Check out de NJA site http://www.jazzarchief.nl/word-vriend/
De collectie van het Nederlands Jazz Archief omvat:
De jazzcollectie in cijfers:
• 6.000 foto’s, waaronder de jazzfoto’s van Wouter van Gool, waarvan wij ook de negatieven bezitten.
• 2.500 boeken
• alle ertoe doende Nederlandse Nederlandse Jazztijdschriften en een grote hoeveelheid clubbladen
• 22.500 lp’s: het betreft hier een algemene jazzcollectie waaronder de platenkast van Michiel de Ruyter.
• 2.000 geluidsbanden met veel uniek en nooit op plaat uitgebracht geluidsmateriaal. Hieronder bevinden zich vooral radio-banden.
• 5.000 cassettes: waaronder bijvoorbeeld de opnames die Jacques Waisvisz vanaf 1971 vrijwel overal van alle geimproviseerde muziekconcerten maakte.
• 2.500 cd’s
• 1.500 video’s en films
• 750 affiches
• 3.100 arrangementen van bekende en minder bekende jazzmuziek, zowel Nederlands als Amerikaans.
• 2.250 andere bladmuziek zoals songbooks, lesboeken etc.
• 3000 knipselmappen met betrekking tot Nederlandse en buitenlandse jazzmusici
0 Responses to “Goed nieuws Nederlands Jazz Archief !”