Greetje Kauffeld: geboren natuurtalent uit Middelburg.
Greetje Uit De Polder: dit bekende liedje van Eddie Christiani zou zo maar op Greetje Kauffeld kunnen slaan. Gisteren was ze jarig, 75 jaar inmiddels.
Mijn eerste herinnering aan Greetje gaat terug naar de tijd van de zwart-wit TV toen ze, gezeten op een bankje, een duet deed met John de Mol Sr. met de titel: “Kiss Me Honey Honey Kiss Me”. Ik was op slag verliefd hoewel Greetje zeker 10 jaar ouder is dan ik.
Onlangs verscheen haar gefilmde portret van het Nederlands Jazz Archief op TV en dat mag je niet missen. Hoewel ze een onwaarschijnlijk succesvolle carriere achter de rug heeft, is ze nog steeds een bescheiden persoonlijkheid, zonder de minste pretenties en helemaal zichzelf.
Ze vertelt enthousiast over haar loopbaan, die gebaseerd op haar eigen initiatieven, zich eigenlijk als vanzelf ontrolde. Dat past helemaal bij haar en doet eer aan haar grote zangtalent qua timing en tekstbehandeling.
Voor wie dit gemist heeft, is hier de link naar NPO’s “Uitzending Gemist” en geniet van het mooie verhaal van een toptalent.
0 Responses to “Greetje Uit De Polder.”